Nesër do të inaugurohet objekti i ri i Departamentit për Prodhimin e Dokumenteve

Prishtinë

Ministria e Punëve të Brendshme, nesër zyrtarisht do të inaugurojë objektin e ri të Departamentit për Prodhimin e Dokumente, i cili është në kuadër të Agjencisë për Regjistrim Civil.

 

Në inaugurimin e objektit do të marrin pjesë: Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, ministri i Punëve të Brendshme, z. Xhelal Sveçla, si dhe u.d drejtori i Agjencisë për Regjistrim Civil, z. Blerim Camaj.

 

Ceremonia do të mbahet nesër, 5 mars 2024, në objektin e ish-Rilindjes, që është njohur edhe si objekti i televizionit 21 dhe fillon në ora 08:30.

 

Ftohen mediat të marrin pjesë.