Card image cap
KRYEMINISTRI KURTI MORI PJESË NË PËRURIMIN E NDËRTESËS SË INSTITUTIT TË KOSOVËS PËR ADMINISTRATË PUBLIK

20.03.2020

Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Albin Kurti, i shoqëruar nga u.d i ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. Xhelal Sveçla, zëvendësministri i MPBAP-së, z. Bajram Gecaj dhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, z. Rashit Qalaj, kanë vizituar Institutin e Kosovës për Administratë Publike (IKAP), ku u priten nga Drejtoresha e përgjithshme e Institutit, znj. Refike Sulçevsit, ku bënë edhe përurimin e ndërtesës së re.

Card image cap
MINISTRI VELIU U TAKUA ME STAFIN DREJTUES TË ADMINISTRATËS PUBLIKE

11.02.2020

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. Agim Veliu i bëri një vizitë stafit të Administratë Publike, me ç’ rast u njoftua me punën angazhimin dhe sukseset e shënuara të Administratës Publike e cila me riorganizimin e ri i'u bashkua Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Pyetje

Sa jeni të kënaqur me shërbimet tona? Ofroni mendimin tuaj për shërbimet administrative tek OPI!

Jep vlerësim

Copyright © 2023.