BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME DHE ADMINISTRATËS PUBLIKE
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
VENDIMET E GRUPIT NDËR-INSTITUCIONAL PËR MENAXHIMIN E INCIDENTËVE
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
23.03.2020
Zëvendësministri Gecaj dënon sulmin ndaj gazetarëve të Gazetës Blic

Zëvendësministri Gecaj dënon sulmin ndaj gazetarëve të Gazetës Blic

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, z. Bajram Gecaj, vlerëson se është krejtësisht i papranueshëm dhe absolutisht i dënueshëm sulmi ndaj gazetarëve, z.Nebih Maxhuni e z. Diamant Bajra, si dhe kameramanit z. Arsim Rexhepi.

Me këtë rast zëvendësministri Gecaj ka vënë në dukje se MPBAP do bëj të gjitha përpjekjet që ky rast të zbardhet nga Policia e Kosovës, po ashtu edhe nga Inspektorati Policor i Kosovës.

“Akterët e këtij akti barbar duhet sa më parë të sillen para drejtësisë dhe të marrin dënimin e merituar për këtë akt të shëmtuar, tërësisht jashtë funksionimit të shteteve demokratike”, ka theksuar Gecaj. 

Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, në kuadër të misionit të saj do të vazhdojnë  të kujdeset për sundimin e ligjit dhe sigurinë publike në tërë territorin e Republikës së Kosovës dhe me këtë rast t’i ofrojnë qytetarëve lirinë e veprimit dhe të mendimit, pavarësisht se çfarë pozite kanë në shoqëri.

 

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Xhelal Sveçla - U.D Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike
Kalendari i takimeve
prill 2020
HMMEPShD
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën