BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
26.06.2019
Mustafa: MPB e përkushtuar që të ofroj siguri për të gjithë qytetarët e vendit

Mustafa: MPB e përkushtuar që të ofroj siguri për të gjithë qytetarët e vendit

Prishtinë, 26 qershor

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Ekrem Mustafa priti në takim deputeten e Kuvendit të Kosovës, znj. Duda Balje. Në këtë takim u diskutua për aktivitetet e MPB-së në mbështetje të komunitetit boshnjak dhe Rajonit të Gores.

Ministri Mustafa e njoftoi znj. Balje se ka aprovuar kërkesën e deputetëve të komunitetit boshnjak që Pika Kufitare e Shishtavecit të jetë në funksion 24 orë.

Gjithashtu të dy bashkëbiseduesit ranë dakord që nga data 20 korrik deri më 20 gusht do të hapet edhe Pika e Kalimit Kufitar Kosovë-Maqedoni në zonën që lidhë Komunën e Dragashit me Mavrovën e Maqedonisë, e gjithë kjo me qëllim të lehtësimit të lëvizjes në këtë zonë kufitare nga banorët e sidomos nga mërgimtarët për shkak të lidhjeve familjare me njëri-tjetrin.

Deputetja Balje e falënderoi ministrin Mustafa për gatishmërinë e tij për të përmbushur kërkesat e komunitetit boshnjak, dhe përkushtimin e MPB-së për ofrimin e sigurisë dhe përmisimin e jetesës për qytetarët e këtyre zonave.

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Ekrem Mustafa - Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
dhjetor 2019
HMMEPShD
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën