BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
12.04.2019
Zëvendëskryeministri Limaj vizitoi MPB-në dhe QKMK-në

Prishtinë, 12 prill

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, z. Fatmir Limaj, ka vizituar Ministrinë e Punëve të Brendshme, ku u prit nga ministri Ekrem Mustafa dhe zëvendësministri z. Isa Xhemajlaj, i cili njeherit është edhe Koordinator Nacional i Strategjisë për Menaxhimin e Integruar të Kufirit.

Gjatë këtij takimi, z. Limaj gjithashtu ka vizituar edhe Qendrën Kombëtare për Menaxhimin e Kufirit, e cila është në kuadër të MPB-së.

Me këtë rast, ministri i Punëve të Brendshme, z. Ekrem Mustafa, falënderoi zëvendëskryeministrin Limaj për vizitën e bërë në MPB dhe QKMK.

Ai theksoi se QKMK është Qendër e rëndësishme për nivelin e sigurisë së Kosovës.

“Zëvendëskryeministri premtoi përkrahje. Ne çdo herë i kemi pasur përkrahje dhe nuk kemi pasur ngecje asnjëherë. Kjo është Qendër shembull për rajon”, tha ministri Mustafa.

Ndërsa z. Limaj tha se të gjithë kufijtë shtetëror duhet të mbikëqyren dhe të sigurohet jeta e qytetarëve të Republikës së Kosovës.

Në këtë takim z. Limaj i ofroi përkrahjen e mëtejmë të Qeverisë së Republikës së Kosovës për MPB-në dhe QKMK-në.

“Një vend është i sigurt kur ka sa më pak policë në rrugë. Ne jemi në gjendje që përmes këtij objekti çdo sekondë të dimë çka po futet. Këto monitorime nuk janë monitorime të demonstrume të kohës së vjetër thjeshtë për siguri dhe për informacione të vendeve të rajonit”, tha zëvendëskryeministri Limaj.

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Ekrem Mustafa - Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
qershor 2019
HMMEPShD
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën