BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
04.04.2019
Mbahet takimi i komisioneve për ndërtimin e Pikës së Kalimit Kufitar të përbashkët Stançiç-Bellanoc

Prishtinë, 4 prill

Mbahet takimi i komisioneve për ndërtimin e Pikës së Kalimit Kufitar të përbashkët Stançiç-Bellanoc

Në Ministrinë e Punëve të Brendshme me datën 3 dhe 4 prill u mbajt takimi komisioneve mikse të ekspertëve të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Maqedonisë së Veriut për ndërtimin e Pikës së Kalimit Kufitar të përbashkët Stançiç-Bellanoc.

Në këtë takim mori pjesë edhe zëvendësministri i Punëve të Brendshme njëherësh Koordinator Nacional për Menaxhimin e Integruar të Kufirit, z. Isa Xhemajlaj i cili i hapi këtë takim dhe ofroi përkrahje të plotë për punën e dy komisioneve në të ardhmen.

Koordinatori Nacional për MIK ndër të tjerash i njoftoj dy komisionet edhe për hapat tjerë që duhet të ndermirën në lehtësimin e qarkullimit të njerëzve dhe mallrave edhe në Pikat tjera të Kalimit Kufitar në mes dy vendeve dhe zbatimin sa më të mirë të MIK-ut.

Pika e Kalimit Kufitar e përbashkët Stançiç-Bellanoc pritet të filloj punën në fillim të muajit gusht të këtij viti.

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Ekrem Mustafa - Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
qershor 2019
HMMEPShD
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën