BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
07.03.2019
Zëvendësministri Shkodra takohet me Kryeministrin e Katarit

Prishtinë, 7 mars

Zëvendësministri Shkodra takohet me Kryeministrin e Katarit

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, z. Selami Shkodra, qëndroi për një vizitë zyrtare në shtetin e Katarit, ku prit në takim nga Kryeministri, njëherit edhe Ministër i Brendshëm, z. Abdullah bin Nasser bin Khalifa Al Thani.

Në këtë takim z. Shkodra falënderoi Kryeministrin për përkrahjen e vazhdueshme të Katarit për Kosovën në procesin e shtet-ndërtimit dhe potencoi rëndësinë e thellimit të bashkëpunimit në fushën e sigurisë.

Kryeministri z. Abdullah bin Nasser bin Khalifa Al Thani, shprehi gatishmërinë tij dhe të Shtetit të Katarit për ta mbështetur Kosovën në të gjitha rrafshet, veçanërisht në fushën e sigurisë dhe bashkëpunimit ndërkombëtar.

Të dy bashkëbiseduesit u dakorduan për thellimin e bashkëpunimit në fushën e sigurisë me theks të veçantë në luftën ndaj narkotikëve, krimit kibernetikë si dhe në fushën e Emergjencave Civile dhe bashkëpunimit ndërkombëtar.

Gjatë qëndrimit në shtetin e Katarit, zv. ministri Shkodra, u takua edhe me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Gjeneral Saad bin Jassim al-Khulaifi, me të cilin diskutuan mundësinë e bashkëpunimit në fushat që kanë të bëjnë me sigurinë publike. Zv. ministri Shkodra u njoftua nga afër me punën që bëhet në Departamentin e Anti-Drogës, departamentin e Krimit të Organizuar, si dhe departamentin e Krimit Kibernetikë.

Në fund të vizitës së tij në shtetin e Katarit, zv. ministri Shkodra vizitoi edhe Universitetin e Katarit, ku u prit nga Drejtori për Bashkëpunim Ndërkombëtar. 

 

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Ekrem Mustafa - Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
qershor 2019
HMMEPShD
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën