BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
20.11.2018
Kosova nuk merr shumicën e nevojshme për anëtarësim në INTERPOL

Në votimin e sotëm në Asamblenë e Përgjithshme të 87-të të INTERPOLIT, të mbajtur në Dubai, Kosova nuk mori votat e nevojshme për anëtarësim në këtë organizatë.

Ministria e Punëve të Brendshme, falënderon të gjithë akterët institucional të cilët u angazhuan në betejën e Kosovës për tu pranuar në INTERPOL.

Institucionet e Kosovës, MPB dhe Policia e Kosovës, kanë përmbushur të gjitha kushtet e nevojshme për anëtarësim në INTERPOL. Qëndrimi i sotëm i disa qeverive të cilat abstenuan apo votuan kundër pranimit të Kosovës, është qëndrim i tyre politik.

MPB konsideron se shumica e qeverive botërore reflektuan pozitivisht për më shumë siguri për qytetarët.

MPB i është mirënjohëse të gjithë qeverive të vendeve të cilat votuan në favor të Kosovës. Fatkeqësisht, nuk u arrit kriteri i shumicës së nevojshme prej 2/3 të votave.

 

 

 

 

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Ekrem Mustafa - Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
korrik 2019
HMMEPShD
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën