BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
02.11.2018
U mbajt takimi i radhës i grupit Punues i Strategjisë Shtetërore Kundër Narkotikëve

Prishtinë, 2 nëntor

Në  Ministrinë  e  Punëve të Brendshme  u mbajt takim i grupit Punues i Strategjisë Kundër Narkotikëve. Me këtë rast  u raportua për të arriturat në implementimin e Strategjisë dhe bashkëpunimin e autoriteteve të vendit në ndërmarrjen e veprimeve konkrete në fushën e parandalimit dhe luftimit të kësaj dukurie.

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, z. Selami Shkodra njëherit Koordinator Nacional për Strategjinë Kombëtare të Republikës  së Kosovës Kundër Narkotikëve, vuri theks të veçantë në rëndësinë e politikës së parandalimit të kësaj dukurie përmes edukimit, pa u kufizuar edhe në rolin e mekanizmave tjerë vendor për të minimizuar pasojat nga drogat,  si dhe duke vlerësuar veçanërisht bashkëpunimin me komunitetin.

Ndër pikat e rëndësishme që u diskutua në këtë takim ishte edhe kërkesa e Kryeministrit të Republikës së Kosovës z. Ramush Haradinaj për marrjen e masave për  parandalimin e futjes së drogave në shkolla.

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Ekrem Mustafa - Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
mars 2019
HMMEPShD
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën