BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
07.09.2018
Ministri Gashi priti në takim pjesëmarrëset në Konferencën e Shoqatës Ndërkombëtare të Grave Police "IAWP 2018"

Ministri Gashi priti në takim pjesëmarrëset në Konferencën e Shoqatës Ndërkombëtare të Grave Police "IAWP 2018"

Sot ministri i Ministrisë sv Punvve të Brendshme z. Bejtush Gashi priti në takim pjesëmarrëset në Konferencën e Shoqatës Ndërkombëtare të Grave Police "IAWP 2018" në Calgary të Kanadasë, të udhëhequra nga Tracy Whittington,

Shoqata e Grave Police të Kosovës është e para në rajon që është pjesë e Shoqatës Ndërkombëtare të Grave Police "IAWP". Në këtë konferencë kolonelja e Policisë së Kosovës, Taibe Canolli-Brajshori, është shpërblyer me çmimin ndërkombëtarë të Lidershipit të IAWP.

"Avancimi i rolit të gruas në shoqëri veqanërisht në fushën e sigurisë është një domosdomshmëri për Kosovën. Si ministër do të vazhdoj mbështetjen për avancimin e rolit të gruas brenda Policisë së Kosovës dhe agjencioneve tjera në kuadër të MPB-së." - tha Gashi.

Kjo arritje e Shoqatës nuk do të ishte e mundur pa përkrahjen e Ambasadës Amerikane dhe projektit të ICITAP-it.

Ministri Gashi potencoi se gratë në Polici i japin një fytyrë më humane organizatës, besueshmëria dhe integriteti rritet kur gratë arrijnë pozita menaxheriale brenda një organizate.

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Ekrem Mustafa - Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
prill 2019
HMMEPShD
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën