BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
11.06.2018
Ministri Gashi  mori pjesë në vënien e gurëthemelit në pikën e përbashkët kufitare me Maqedoninë

                                             

Prishtinë, 11 qershor

Ministri Gashi  mori pjesë në vënien e gurëthemelit në pikën e përbashkët kufitare me Maqedoninë.

Në pikën e kalimit të përbashkët mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së  Maqedonisë, Bellanoc-Stançiq, u vu gurthemeli i ndërtimit të kësaj pike, e cila lidhë të dy vendet. Në ceremoninë e vënies së gurthemelit, morën  pjesë zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, z. Enver Hoxhaj, zëvendëskryeministri i Maqedonisë, z. Bujar Osmani, ministri i Ministrisë së  Punëve të Brendshme të Kosovës, z. Bejtush Gashi, ministri i Punëve të Brednshme i Maqedonisë, z Oliver Spasovski, si dhe shefat e misioneve të BE-së, në Kosovë dhe Maqedoni, znj. Nataliya Apostolova dhe z. Samuel Zhbogar
Finalizimini përmes kësaj ceremonie i ka paraprirë  një punë të gjatë dhe një sërë përgatitjesh që kanë bërë komisionet shtetërore të dy shteteve, të udhëhequr nga Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Kosovës dhe Republikës së Maqedonisë.
Zëvendëskryeministri Hoxha me këtë rast theksoi se po mundësohet komunikim e shkëmbim më i madh mes njerëzve e mallrave, mes qytetarëve e shoqërive tona, mbi të gjitha për banorët e zonave, për shqiptarët e të dyja anëve të cilët historikisht kanë lidhje miqësie e gjaku me njëri-tjetrin.
Financimi i kësaj pike të kalimit të kufirit është mbështetur nga Bashkimi Evropian në Prishtinë dhe Shkup dhe kjo është një prej pikave më moderne sipas modelit IBM në Ballkan, dhe  do të kushtojë 1 milion e 200 mijë euro.

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Ekrem Mustafa - Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
mars 2019
HMMEPShD
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën