BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
07.06.2018
Ministri Gashi priti në takim shefin e misionit të UNHCR në Kosovë Narasimha Rao

Prishtinë, 7 qershor

Ministri Gashi priti në takim shefin e misionit të UNHCR në Kosovë Narasimha Rao

Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, z. Bejtush Gashi, priti në takim shefin e misionit të UNHCR-it në Kosovë, z. Narasimha Rao, me të cilin diskutuan lidhur me projektet e Ministrisë së Punëve të Brendshme në fushën e migrimit, bashkëpunimin e MPB-së me UNHCR-në në këtë fushë, në veçanti për projektet e MPB-së të mbështetura nga UNHCR-i.

Ministri Gashi falënderoi z. Rao për ndihmën që ka ofruar UNHCR-i për institucionet e Kosovës, veçanërisht për Ministrinë e Punëve të Brendshme. Ai e njoftoi për rezultatet konkrete të realizuara nga MPB-ja në fushën e migrimit, duke konstatuar se Republika e Kosovës tashmë ka konsoliduar një mekanizëm funksional në fushën e migrimit dhe po punohet në ngritjen e kapaciteteve operacionale në këtë fushë.

Ndërsa shefi i misionit të UNHCR në Kosovë, z. Narasimha Rao, e falënderoi ministrin Gashi për pritjen dhe theksoi se është i kënaqur me rezultatet e MPB-së. Ai theksoi gatishmërinë për të vazhduar mbështetjen për MPB-në, sidomos në fushën e migrimit dhe azilit.

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Ekrem Mustafa - Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
mars 2019
HMMEPShD
25262728123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën