BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
05.01.2018
Ministri i Punëve të Brendshme Flamur Sefaj priti zëvendëskryeministrin Behgjet Pacolli

Prishtinë, 05.01.2018 
Ministri i Punëve të Brendshme Flamur Sefaj priti zëvendëskryeministrin Behgjet Pacolli
Ministri i Punëve të Brendshme, z. Flamur Sefaj ka pritur në takim, Zëvendëskryeministrin e parë, njëkohësisht ministrin e Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, me të cilën biseduan për prioritetet e dy ministrive në ndërlidhjen e veprimeve me qëllim të realizimit të objektivave shtetërore.


Theks i veçantë u vu në koordinimin e veprimeve të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Ministrinë së Punëve të Jashtme në angazhime konkrete, sa i përket anëtarësimit të Republikës së Kosovës në INERPOL dhe organizata tjera të rëndësishme të sigurisë në botë.


Të dy ministrat theksuan se ekipet teknike të Republikës së Kosovës kanë bërë përgatitjet e duhura sa i përket anëtarësimit në INTERPOL, mirëpo tashmë është i rëndësishëm që të ketë angazhim politik për arritjen e këtyre objektivave madhore për Kosovën dhe për ketë është shumë e nevojshme edhe mbështetja e shteteve mike.


Ministri Sefaj përgëzoi ministrin Pacolli për krijimin e Grupit Punues për Koordinimin dhe Mbështetjen e Procesit të Anëtarësimit të Republikës së Kosovës në Këshillin e Evropës. Ai tha se kjo nismë është në kuadër të fuqizimit të subjektivitetit ndërkombëtar dhe anëtarësimit të vendit tonë në sa më shumë organizata ndërkombëtare. 

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Ekrem Mustafa - Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
dhjetor 2018
HMMEPShD
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën