BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
APLIKIMI PËR LEJE QENDRIM PËR TË HUAJT
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
26.12.2017
Zëvendësministri Isa Xhemajlaj vizitoi Agjencinë për Menaxhim e Emergjencave

Prishtinë, 25.12.2017

Zëvendësministri Isa Xhemajlaj vizitoi Agjencinë për Menaxhim e Emergjencave

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, z. Isa Xhemajlaj, zhvilloi një vizitë pune në Agjencinë për Menaxhim të Emergjencave, ku u prit nga kryeshefi i AME-se, z. Fadil Kodra dhe drejtorët e departamenteve.

Me këtë rast zëvendësministri Xhemajlaj që njëkohësisht është edhe Koordinator i Strategjisë për Zvogëlimin e Rreziqeve, u informua nga drejtuesit e AME-së për gjendjen në të cilën gjendet kjo agjenci dhe sukseset që ka arritur gjatë këtij viti.

Zëvendësministri Xhemajlaj theksoi se është e rëndësishme që të informohet për gjendjen reale të kësaj agjencie, në mënyrë që sfidat që janë paraqitur, t’iu jepen zgjidhje bashkërisht në mënyre ekipore.

Ai me këtë rast theksoi se është e rëndësishme që të realizohen aktivitetet dhe ushtrimet që janë të planifikuara për vitin 2018, por që këto ushtrim të kenë sukses duhet të ketë pjesëmarrje të ministrive tjera të përfshira në këto ushtrime.

Ndërsa drejtuesit e AME-së vunë në pah misionin e kësaj agjencie, qasjen dhe organizmin sipas mandatit. Me këtë rast u bënë të ditura përpjekjet e AME në parandalim, reagim dhe rimëkëmbje në raste të fatkeqësive natyrore dhe fatkeqësive tjera.

 

 

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Ekrem Mustafa - Ministër i Ministrisë së Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
dhjetor 2018
HMMEPShD
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
SHËRBIMET PRIVATE TË SIGURISË
PËR FLUTURIMIN E TË RIATDHESUARVE KONTAKTONI MPB-NË
SHIKO, RAPORTO, NDALO TRAFIKIMIN
MARRI  
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën