BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
16.05.2017
Delegacioni nga MPB po merr pjesë në takimin e 7-të i Komisioneve për kontrollin e armëve të vogla dhe të lehta

Prishtinë, 16 maj 2017

Në Jahorinë të Bosnjës dhe Hercegovinës, nën organizimin e SEESAC po mbahet takimi i 7-të i Komisioneve për kontrollin e armëve të vogla dhe të lehta.

Delegacioni i Ministrisë së Punëve të Brendshme potencoi se më qëllim të krijimit të një ambienti të sigurt për të gjithë qytetarët e saj, si dhe më qëllim të ruajtjes së paqes dhe sigurisë në nivel rajonal dhe ndërkombëtar, Republika e Kosovës në prill të këtij viti ka miratuar Ligjin për legalizimin apo dorëzimin vullnetar të armëve në posedim të paligjshëm.  

Në këtë takim po ashtu në mënyrë më të detajuar u elaboruan edhe aktivitetet e Strategjisë së re 2017 – 2021 për Kontrollimin dhe Mbledhjen e Armëve të Vogla, të Lehta dhe Eksplozivëve.

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Flamur Sefaj - Ministër i Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
2017-10
MaEnPrShDi
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën