BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
27.04.2017
Zëvendësministri Hoxha priti në takim përfaqësuesin special të zyrës së kryesuesit të radhës së OSBE-së Peter Neumann

Prishtinë, 27 prill

Zëvendësministri Hoxha priti në takim përfaqësuesin special të zyrës së kryesuesit të radhës së OSBE-së Peter Neumann

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme i Republikës së Kosovës, z. Valdet Hoxha, priti në takim, përfaqësuesin special të zyrës së kryesuesit të radhës së OSBE-së, profesorin Peter Neumann, i shoqëruar nga ambasadori austriak Gernot Pfandler dhe ambasadori i OSBE-së Jan Braathu.

Në këtë takim zëvendësministri Hoxha i njoftoi për gjendjen e përgjithshme të sigurisë në Kosovë, veçanërisht për angazhimin e institucioneve të Kosovës në parandalimin e ekstremizmit të dhunshëm dhe radikalizmit.

Në këtë takim u theksua se edhe në bazë të vlerësimeve ndërkombëtare, Republika e Kosovës është një prej vendeve të rajonit që ka bërë më së shumti në parandalim të ekstremizmit të dhunshëm dhe se tani e tutje përveç masave në parandalim, institucionet e Kosovës po përqendrohen edhe në rehabilitimin dhe ri-integrimin e luftëtarëve të kthyer.

Ambasadori i OSBE-së theksoi se OSBE do të vazhdoj me projekte konkrete në fuqizimin e institucioneve sa i përket parandalimit të ekstremizmit të dhunshëm, sidomos në ri-integrimin e luftëtarëve të kthyer.

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Flamur Sefaj - Ministër i Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
2017-10
MaEnPrShDi
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën