BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
03.02.2017
Ministri Hyseni priti ambasadorin e Malit të Zi në Kosovë Ferhat Dinosha

Prishtinë, 03 shkurt

Ministri Hyseni priti ambasadorin e Malit të Zi në Kosovë Ferhat Dinosha

Ministri i Punëve të Brendshme, z. Skender Hyseni, priti në takim ambasadorin e Republikës së Malit të Zi në Republikën e Kosovës, z. Ferhat Dinosha.

Me këtë rast ministri Hyseni i uroi detyrën e re diplomatit nga Mali i Zi dhe e njoftoi me misionin, detyrat dhe aktivitetet e Ministrisë së Punëve të Brendshme, si dhe për gjendjen e përgjithshme të sigurisë në Republikën e Kosovës.

Ministri Hyseni vlerësoi lartë bashkëpunimin mes dy vendeve, me theks të veçantë në luftimin e krimit të organizuar, trafikimit me njerëz dhe terrorizimit. Ai tha se tashmë mes dy vendeve janë nënshkruar edhe marrëveshjet për luftimin e krimit dhe marrëveshjet tjera ne fushën e rendit dhe sigurisë publike.

Ndërsa, ambasadori i Republikës së Malit të zi në Kosovë, z. Ferhat Dinosha, falënderoi ministrin Hyseni për pritjen, duke vënë në pah bashkëpunimin shumë të mirë ndërshtetëror mes dy vendeve dhe theksoi se edhe në të ardhmen do të ketë projekte dhe veprime konkrete sa i përket thellimit të bashkëpunimit të institucioneve të sigurisë së dy vendeve.

 

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Flamur Sefaj - Ministër i Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
2017-10
MaEnPrShDi
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën