BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
01.02.2017
Zëvendësministri Valdet Hoxha priti në takim shefin e misionit të UNHCR në Kosovë Narasimha Rao

Prishtinë, 01 shkurt

Zëvendësministri Valdet Hoxha priti në takim shefin e misionit të UNHCR në Kosovë Narasimha Rao

Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, z. Valdet Hoxha, priti në takim shefin e misionit të UNHCR në Kosovë, z. Narasimha Rao, me të cilin diskutuan lidhur me projektet dhe punët e realizuara nga Ministria e Punëve të Brendshme në fushën e migrimit, bashkëpunimin e MPB-së me UNHCR-në në këtë fushë, në veçanti për projektet e MPB-së të mbështetura nga UNHCR-i.

Zëvendësministri Hoxha duke e falënderuar z. Rao për ndihmën që ka ofruar UNHCR-i për institucionet e Kosovës, veçanërisht për Ministrinë e Punëve të Brendshme. Ai e njoftoi për rezultatet konkrete të realizuara nga MPB-ja në fushën e migrimit, duke konstatuar se Republika e Kosovës tashmë ka konsoliduar një mekanizëm funksional në fushën e migrimit dhe tashmë po vazhdon që në mënyrë konstante të ngrisë kapacitetet operacionale në këtë fushë.

Shefi i misionit të UNHCR në Kosovë, z. Narasimha Rao, e falënderoi zëvendësministrin Hoxha për pritjen dhe theksoi se është i inkurajuar për rezultatet e MPB-së në përgjithësi. Ai u shpreh i gatshëm për të vazhduar mbështetjen për institucionet e vendit e para se gjithash për MPB-në.

Të dy bashkëbiseduesit në fund të takimit, u pajtuan që të vazhdojë bashkëpunimi i ndërsjellë, duke identifikuar pikat me interes të përbashkët me qëllim të harmonizimit të aktiviteteve dhe planit të punës për vitin 2017.

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Flamur Sefaj - Ministër i Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
2017-10
MaEnPrShDi
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën