BALLINA KONTAKTET FACEBOOK WEBMAIL
   
SHQIP   SRPSKI   ENGLISH
  REPUBLIKA E KOSOVËS
MINISTRIA E PUNËVE TË BRENDSHME
MISIONI
KABINETI I MINISTRIT
ZYRA E SEKRETARIT
DEPARTAMENTET
ORGANOGRAMI
LEGJISLACIONI DHE MARRËVESHJET
VENDIMET E MINISTRIT
DOKUMENTET STRATEGJIKE
VENDE PUNE
SHPALLJE
GALERIA
eID
ePASS
LINQE
ARKIVI I LAJMEVE
FLUKSI NË PIKAT KUFITARE
POLICIA E KOSOVËS  >>
AKADEMIA E KOSOVËS PËR SIGURI PUBLIKE  >>
INSPEKTORATI POLICOR I KOSOVËS  >>
AGJENCIA PËR REGJISTRIM CIVIL  >>
AGJENCIA E MENAXHIMIT EMERGJENT  >>
AGJENCIA E KOSOVËS PËR FORENZIKË  >>
 
06.10.2017
Zëvendësministri Radojevic po merr pjesë në konferencën rajonale në Budva

Prishtinë, 06.10.2017

Zëvendësministri Radojevic po merr pjesë në konferencën rajonale në Budva

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, z. Milan Radojevic ishte pjesëmarrës në Konferencën “Forcimi i luftës kundër trafikimit të qenieve njerëzore në situata krize në Ballkanin Perëndimor” e cila është duke u mbajtur në Budvë, nën patronatin e IOM-it dhe Qeverisë së SHBA-së.

Në konferencë zëvendësministri Radojevic së bashku me kolegë nga rajoni ndau përvojën e autoriteteve kombëtare, rezultatet e MPB-së në Kosovë në luftën kundër trafikimit dhe mbrojtjen e viktimave. Në këtë konferencë janë paraqitur ligjet për luftën kundër trafikimit me qenie njerëzore, ligji për kompensimin e viktimave të krimit, saktësisht rezultat i Departamentit Kundër Trafikimit me Qenie Njerëzore.

Në margjinat e konferencës u mbajt takimi bilateral i zëvendësministrit Radojevic me Sekretarin e Shtetit të Maqedonisë, znj. Magdalena Nestorovska. Qëllimi i kësaj konference është  fillimi i një iniciative për përpilimin e një strategjie të përbashkët për luftën kundër trafikimit të qenieve njerëzore, në mesin e emigrantëve nga krimi ndërkufitar në përgjithësi.

Zyra për Komunikim e MPB-së
  
KËRKO

Flamur Sefaj - Ministër i Punëve të Brendshme
Kalendari i takimeve
2017-10
MaEnPrShDi
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
Nuk ka aktivitete të regjistruara.
SHËRBIME PËR QYTETARË
SHËRBIME ON-LINE
QASJA NË DOKUMENTE ZYRTARE
PUBLIKIME TË REJA
PLATFORMA E KONSULTIMËVE PUBLIKE
RAPORTI I AUDITIMIT PËR VITIN 2015
 KUTIA ELEKTRONIKE E ANKESAVE>>
Ankesë ndaj
Kontakti juaj (e-maili)
Përshkruani ankesën